Nuotekų valymo įrenginiai: iš ko galime rinktis?
Statant ar įrengiant gyvenamąjį namą, gamybines patalpas ar pradedant renovuoti namus iš pagrindų tenka susidurti su daug nematomų, bet labai svarbių įrengimo darbų. Vienas jų – kanalizacijos įrengimas, o tiksliau – nuotekų valymo įrenginio pasirinkimas ir sumontavimas. Reiktų sutikti, kad dabar vis labiau modernėjant statybų technologijoms ir didėjant mūsų galimybėms bei poreikiams, nesinori grįžti prie seno ir įprasto, bet ganėtinai nepatogaus buitinių nuotekų šalinimo būdo. Tai brangus ir nemalonus pasirinkimas – nuotekų išvežimas asenizacinėmis mašinomis. Turbūt kiekvienas namų šeimininkas sutiks, kad daug mieliau rinktųsi būdą, kuris nereikalautų kas mėnesį ar net dažniau ieškoti kaip ir kur išvežti buitines nuotekas.
Svarbu pabrėžti ir tai, kad dabar gyventi be buitinių nuotekų šalinimo beveik neįmanoma: skalbimo mašina, indaplovė, dušas, maisto gaminimas, naudojimasis tualetu, įvairios pašalinės nuotekos – jų susidaro ne vienas kubinis metras per mėnesį. Suprantame, kad sumažinti išleidžiamų nuotekų kiekį ir riboti savo poreikius yra gana sudėtinga, tačiau sumažinti nuolatos kylantį rūpestį dėl jų tvarkymo ar išvežimo tikrai galima.

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai ir jų privalumai
Jau aptarėme, kad įprastos, nuo seno naudojamos nuotekų rinkimo sistemos yra labai nepraktiškos. Be to jos yra ir itin neekologiškos: per jas į gruntą išleidžiame daug kenksmingų medžiagų teršiančių aplinką. Todėl šiandien didžiuojamės galėdami pristatyti inovatyvų sprendimą. Nuotekų valymo įrenginiai gali būti ekologiški, taupūs ir modernūs. Norime plačiau pristatyti lietuvių gamintojo „August ir Ko“ biologinių nuotekų valymo įrenginius. Svarbu akcentuoti tai, kad šie nuotekų valymo įrenginiai labai efektyviai šalina azotą ir fosforą, tai tapo ypač aktualu po biologinių nuotekų valymo įrenginių reikalavimų sugriežtinimo. Dėka jų gruntinio vandens ir aplinkos tarša mažėja. Šio nuotekų valymo įrenginio veikimui nereikia naudoti jokių papildomų cheminių medžiagų (bakterijų), taip pat jis naudoja labai mažai elektros energijos. Todėl šie nuotekų valymo įrenginiai yra itin ekologiški ir draugiški aplinkai. Priešingai negu ankščiau minėtos, įprastos ir jau galima sakyti atgyvenusios sistemos, „August ir Ko“ biologinių nuotekų valymo įrenginiams nereikia tokios dažnos priežiūros. Juos paprasta sumontuoti, mechanizmas yra patikimas, nes neturi užsikemšančių filtrų ar lengvai gendančių mechaninių detalių, be to tai gana nedideli ir kompaktiški įrenginiai. Aukščiausius standartus atitinkantys ir įvairiose pasaulio šalyse pripažįstami valymo įrenginiai neskleidžia blogo kvapo ar pašalinio triukšmo. Taip pat nereiks jaudintis ir dėl jų naudojimo žiemą, nes net šaltojo sezono metu šie nuotekų valymo įrenginiai neužšals.
Pristatėme nuotekų valymo įrenginius ir pagrindinius jų pliusus, tad trumpai pasigilinkime kaip jie veikia? Kaip minėjome nuotekų valymui nereikia chemijos priemonių, jas skaidyti padeda mikroorganizmai-aktyvusis dumblas . Likęs atskirtas vanduo yra visiškai švarus, nekenkia aplinkai ir jį renkant į talpas galima panaudoti dar kartą, pavyzdžiui augalų ar vejos laistymui. Dėl įrenginyje naudojamo aktyviojo dumblo „maitinimo“ ar papildymo galite nesijaudinti, nes jis užpildomas vieną kartą, sumontavus patį valymo įrenginį prieš naudojimosi pradžią, o vėliau dumblas „maisto“ gauna iš nuotekų. Taip pat norėtume pabrėžti, kad „August ir ko“ nuotekų valymo įrenginiai be nuotekų gali išbūti net iki 6 mėn.

Praktiškas pasirinkimas: „August“
Pasirenkant nuotekų valymo įrenginius dažnai kreipiame dėmesį į kainą, todėl aktualu tai, kad biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra daug ekonomiškesni. Palyginkime vien išlaidas, kurias Jums tenka patirti samdant nuotekų išvežimo paslaugas, pavyzdžiui Vilniaus mieste 10 kubinių metrų nuotekų išvežimas ir plovimas kainuos net apie 130 eurų, o tokių paslaugų prireikia ne taip ir retai. Taip pat turėkite omenyje, kad paslaugos vis brangsta, o besinaudodami „August ir Ko“ nuotekų valymo įrenginiu tokių išlaidų patirsite gerokai mažiau, tad šis pasirinkimas Jums tikrai atsipirks.
Kviečiame susipažinti su mūsų siūlomais nuotekų valymo įrenginiais, kurie yra suskirstyti pagal našumą kubiniais metrais per parą ar pritaikymą namų ūkio dydžiui. Jei pasirinkimas vis dar lieka keblus mūsų specialistai pasiruošę pakonsultuoti ir padėti išsirinkti tinkamiausią variantą. Galiausiai prieš apsisprendžiant norime pabrėžti, kad visi mūsų parduodami nuotekų valymo įrenginiai turi kokybės sertifikatus ir yra testuoti laboratorijoje Vokietijoje Achene, kur susilaukė itin teigiamo vertinimo.